وبلاگ

سلامت روان و مدیریت استرس در دوران کرونا

شنبه 16 اسفند 1399
سلامت روان موضوع مهمی به نظر می‌رسد که در نوجوانان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. امروزه با توجه به شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مدارس، مراکز تفریحی، لغو دیدارهای اجتماعی و … نوجوانان بیشتر از دیگر اقشار تحت تاثیر قرار گرفتند، چرا که بسیاری از فعالیت‌های آن‌ها تحت تاثیر قرار گرفت و دیگر نتوانستند فعالیت‌های عادی خود را انجام دهند. همچنین از طرفی بسته شدن مدارس خود نیز می‌تواند عاملی بر استرس و اضطراب نوجوانان باشد

آیا آب باعث کاهش وزن و لاغری میشود؟

جمعه 8 اسفند 1399
بسیاری از مطالعات از این نظریه حمایت می‌کنند که آب آشامیدنی برای کاهش وزن مفید است.

همچنین هیدراتاسیون برای بسیاری از عوامل موثر در کاهش وزن، از جمله گوارش و عملکرد ماهیچه ، موضوعی مهم و حیاتی است.

با این حال، جامعه پزشکی هنوز هم در مورد میزان تاثیر مصرف آب در کاهش وزن مطمئن نیستند.

دلیل زانو درد ناگهانی و شدید

پنجشنبه 4 دی 1399
زانو درد ممکن است افراد را در همه سنین تحت تاثیر خود قرار دهد که البته برای اینکه بتوانید روش درمانی موثری برای شرایط خود پیدا کنید باید علت زانودرد خود را کشف نمایید.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا

یکشنبه 23 آذر 1399
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه رعایت پروتکل ها در کشور به بیش از 90درصد رسیده است، گفت: اگر در این چند شب که منتهی به شب یلدا و دورهمی های خانوادگی است، غفلت شود همه دستاوردهای ما از بین خواهد رفت.

کاهش بیش از 40 درصدی مرگ و میر روزانه بیماران کووید19 در ایران

شنبه 22 آذر 1399
وزیر بهداشت گفت: گرچه از دست دادن حتی یک شهروند در هر منطقه از جهان برای ما سخت است اما خوشحالم که در یکی دو هفته اخیر، تعداد مرگ روزانه بیماران کووید19 در ایران از حدود 500 نفر به کمتر از 300 نفر رسیده و شاهد کاهش بیش از 40 درصدی موارد فوت روزانه این بیماران هستیم.

برگزاری مسابقه بین المللی نقاشی با موضوع "محافظت از خود و مردم در برابر بیماری همه گیر کووید-19" به صورت مجازی

پنجشنبه 20 آذر 1399
دفتر نمایندگی سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع "محافظت از خود و مردم در برابر بیماری همه گیر کووید-19" به صورت مجازی اقدام کرده است.